O nás / Historie

Historie

Společnost byla založena Josefem Wihanem v listopadu 1989 pod obchodním názvem  Josef Wihan - MS Nářadí. Tato výrobně obchodní firma byla ve své době jediná, která se v bývalém východním bloku zaměřila na výrobu profesionálního  nýtovacího nářadí. Již krátce po zahájení činnosti (1990) společnost sériově vyráběla ruční nýtovací nářadí, a to na základě převzatého výrobního programu německé firmy Honsel, která se také stala jejím prvním významným odběratelem.

Strategickým záměrem společnosti bylo rozšířit produktové portfolio o  výrobky vlastní konstrukce, a proto v roce 1990 zřídila samostatné vývojové oddělení, jehož úkolem byl vývoj výrobků a jejich neustálé inovace. Vývoj první řady vlastního pneumaticko – hydraulického nářadí byl dokončen v roce 1992  a výrobní sortiment rozšířen o nové typy nýtovacího nářadí.

K rozvoji obchodní činnosti přispělo zahájení spolupráce s holandskou distribuční firmou Masterfix, zabývající se celosvětovým prodejem spojovacího materiálu a nýtovacího nářadí (1992). V témže  roce byl zakoupen objekt s vyhovujícím výrobním a obchodním zázemím na Drtinově náměstí 171 v Náchodě. Obchod se spojovacím materiálem se dále rozšiřoval a v roce 1993 se společnost stala výhradním zástupcem výrobce trhacích nýtů Uniriv pro Českou republiku (1993).

Společnost v roce 1994 ukončila dlouholetou spolupráci s firmou Honsel a výhradním odběratelem jejích produktů se na základě exklusivní distribuční smlouvy na prodej v celosvětovém měřítku stala společnost Masterfix, Holandsko.

V roce 1995 společnost změnila právnickou formu a vlastníky Josefem Wihanem a Manfredem  Schwabem byla zaregistrována pod obchodním názvem MS Nářadí s.r.o..

Vzhledem k zvyšující se poptávce po spojovacím materiálu byly v roce 1997 do portfolia obchodního zboží zahrnuty kromě trhacích také maticové a šroubové nýty, vyráběné firmou Žák v České Lípě.

V roce 2001 dochází k rozšíření obchodních prostor o nový objekt – sklad nýtů a společnost se stává výhradním zástupcem spojovacího materiálu firmy Masterfix v rámci českého trhu.

V roce 2004 byl zahájen vývoj nové řady pneumaticko – hydraulického nýtovacího nářadí.

V roce 2005 došlo ve společnosti ke změně vlastnických práv. Majoritním vlastníkem se stal syn zakladatele Lukáš Wihan, který v následujícím roce odkoupil zbývající obchodní podíl a stal se jediným vlastníkem. Společnost prošla rozsáhlou reorganizací a nově byl zaveden systém řízení kvality podle ISO 9001:2001, který auditem prověřila firma Bureau Veritas Certification. V témže roce došlo k prodeji vlastnických práv na výrobu ručního nýtovacího nářadí firmě Masterfix.

Vývojové oddělení dokončilo vývoj nového typu pneumaticko-hydraulického nýtovacího nářadí na trhací nýty a byla zahájena výroba jeho nulté série. Toto nýtovací nářadí bylo  poprvé představeno pod značkou AirPower Series na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v roce 2007.

Rok 2009 přinesl změnu v obchodní strategii. Společnost vypověděla exklusivní distribuční smlouvu se společností Masterfix a zaměřila se na vytvoření zcela nové vlastní celosvětové distribuční sítě. Pro prodej spojovacího materiálu a výrobků na českém trhu byla v témže roce založena obchodní firma Rivet Factory s.r.o.

Byl zahájen prodej nového typu pneumaticko-hydraulického nýtovacího nářadí na maticové  a šroubové nýty AirPower 4.

V roce 2010 jsme získali výhradní zastoupení renomované francouzské společnosti Scell-it na distribuci trhacích, maticových a šroubových nýtů pro Českou a Slovenskou republiku. O tři roky později jsme rozšířili spektrum nabízených položek o novu produktovou řadu kotevní techniky.

Na počátku roku 2011 dochází ke změně obchodního názvu z Rivet Factory s.r.o. na Rivet Factory Česká republika s.r.o. Společnost se stěhuje do větších prostor a zvyšuje tím své postavení na tuzemském trhu.

V roce 2013 se nám podařilo získat nové trhy především na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

S přibývajícím počtem objednávek a zvyšující se poptávkou na náš sortiment se musela řešit otázka ohledně většího skladu a logistiky. Proto se v roce 2015 společnost stěhuje do nových větších prostor vč. nákladové rampy do moderního objektu v centru Náchoda, kde sídlí do dnes.

V roce 2019 jsme rozšířili sortiment o novou řadu ručních kleští značky Scell-it a AKU provedení. V průběhu roku 2020 nás čeká představení novinky hydraulicko-pneumatického nářadí AP5, určené k nýtování ocelových a nerezových matic M12.